شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت

نشریه فرهنگی تحلیلی نگین زاگرس معرف مردمان لر

سردار سلیمانی

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خطاب به جوانان لر نوشت: دست تمام لرها را می‌بوسم و افتخار می‌کنم نَسَب لُر دارم.

سردار سلیمانی

نکته‌ای جالب در دست‌ نوشته اخیر سرلشکر سلیمانی خطاب به جوانان لُر + عکس

در دست‌نوشته فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خطاب به جوانان لُر نکته‌ای جالب وجود داشت که در این مطلب مشاهده می‌کنید.

سرداربه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مدتی است با حضور مستقیم خود در روند امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده بیش از پیش در دل و قلب مردم جای گرفته است؛ فرمانده‌ای که در برهه‌های مختلف در سنگر اسلام و انقلاب خدمت کرده است.

در ادامه متن و تصویرِ دست‌نوشته سردار سلیمانی خطاب به جوانان لُر را مشاهده می‌کنید که حاوی نکته‌ای جالب است و نشان می‌دهد سردار سلیمانی دارای نَسَب لر هست.

 

«بسمه تعالی

دست تمام لرها مخصوصا بسیجیان را می‌بوسم و افتخار می‌کنم نَسَب لُر دارم. التماس دعا»

 سردار سلیمانی لر است

منبع : وبسایتباشگاه خبرنگاران جوان

 


 

چندی پیش دوستی مطلب زیر را برای بنده فرستاد که بعد از انتشار ان مورد مخالفت چندی از دوستان قرار گرفت بهمین خاطر در فکر حذف این صفحه افتادم که با  مطلب بالا در وبسایت باشگاه خبرنگاران جوان برخورد کردم و مهر تایید دیگر درین خصوص شد ، مطلب ازین قرار بود که:

 

افتخار ایران و جهان اسلام هستند وی از لرهای بختیاری ،ایل هفت لنگ طایفه بابادی هم طایفه حاج محسن رضایی ، از اولاد شیخ ویس خان فرزند جهانگیرخان بابادی عالی انور ، و نبیره  باباجان، هستند.

مرحوم باباجان حاکم کرمان بودند. اجداد حاج قاسم از منطقه چهارمحال بختیاری و روستای قلعه تک در قدیم الایام به کرمان مهاجرت کردند ،حاج قاسم در مجله سبز مصاحبه کرد و فرمودند از لرهای بختیاری بودیم که از سرزمینهای بختیاری ابتدا به فارس و سپس به کرمان مهاجرت کردیم. خانواده های شیخ ویسی در جم زندگی میکنند و خانواده های سلیمانی در کرمان و از شیخ محمد ، علی میرزا و مصطفی شیخ ویسی میباشند و محل زندگیشان  ملک قنات از توابع رابر کرمان است. این تحقیق را برادران ایل بختیاری در رابطه با اجداد شیخ قاسم سلیمانی انجام داده اند.

 سردار سلیمانی لر هست

فرستنده مطلب: ارسالی از سوی همتباران

18 نظر

 • محمد

  سپاس. استان کرمان در کل حواشی جیرفت از لرتباران کهن مهاجر ب اون قسمت هستند.


 • جواد

  سردار سردار همه اقوام هست


 • جواد

  درسته ریشه سلیمانی ها لر هستند. کسانی ک فکر میکنن دروغه نگاهی به طایفه شناسی بختیاری ها کنند


 • محسن

  ایشان از لرهای شهرستان رابر کرمان هستند و افتخار ایران واسلام که پوزه سگان داعشی و آمریکا و اسراییل جنایتکار رو به خاک مالیدند.درود بر سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی


 • احمد

  افتخار میکنم ک سلیمانی ام و بختیاری


 • داریوش

  سردار گرچه بختیاری هستندولی متعلق به جهان اسلام هستند.خدا حفظشون کنه انشاالله


 • بختیاری

  در تمام گذر تاریخ این مملکت لرهای بختیاری حماسه آفرین بوده اند.


 • Amir

  با این سردار پر افتخار لر دنیا می لرزد.🎖🎖


 • ارسلان

  درود به همگی گر ایران ملک بختیاری نداشت گمانم که ز بخت یاری نداشت تمام ما لرها سرداران ایران هستیم تا ما نفس میکشیم کسی فکر تعرض به ایران را در سر نمیپروراند زنده باد ایران و ایرانی


 • ارسلان نصیری

  درود یزدان پاک برقومی که همیشه پاسداری از ایران زمینو افتخار ابدی خود میداند زنده باد سرزمین اهوراییمان


 • نیما

  درود برهمه ی لرتباران شجاع وبی باک که به خاطر سربلندی وطن از جان خودشان گذشتند...


 • رسول

  ایشان بابادی نیستن، سلیمانی‌ها از عشایر بویراحمدی در اطراف استان فارس بوده‌اند، که پیشتر نیز در منطقه بویراحمد سکونت می‌داشته‌اند. اجداد سلیمانی‌ها از منطقه چهارمحال بختیاری و روستای قلعه تک در قدیم‌الایام به کرمان مهاجرت کردند. آنها از لرهای بختیاری بوده‌اند که از سرزمینهای بختیاری ابتدا به فارس و سپس به کرمان مهاجرت کردند. ایل سلیمانی همان طوایف بویر احمدی هستند که حدود سال ۱۷۵۰ میلادی از فارس به کرمان آمده و در کوه پایه‌های کوه شاه ساکن شده‌اند.


 • فارس

  سلیمانی ها از شیرمردان بویراحمدی هستن که قبلا از فارس به کرمان مهاجرت کرده اند قبلا بویراحمد جز فارس بود


 • لرستان را دریابید

  حقا که این همه رشادت از یک مرد لر برمیاد. باعث افتخار هستن. بقول رهبر نبرد مردان لر دیدنیست تاشنیدنی


 • یداله فولادوند

  چهل درصد از منابع ابی بیش از نود درصد منابع نفتی نزدیک به صد در صد منابع گازی در مناطق لورنشین واقع و ملت لور با این همه ثروت در فقر و غارت توسط فارس ها و همچنین تحقیر روبرو است حال چه تفاوتی میکند که ایشان خود را لور بنامد یا ننامد تا حالا کجا بوده و اصولا برای ملت چه قدم مثبتی برداشته


 • بویری

  سلیمانی ها از طوایف بویراحمو بوده اند که از قدیم از فارس به کرمان مهاجرت کرده اند.


 • شاهین

  دوستان عزیزم شما چرا ب غلط تاریخ. و مینویسد من از سلیمانی های فارس هستم ک همه سلیمانی های موجود در فارس همگی ترک زبان اصل هستن هیچ شبهاتی ب نژاد عزیز و دوست داشتنی لر ندارن سردار هم از ایل ما میباشد ک ما با بزرگان ایل سلیمانی کرمان رابطه داریم و هیچ ربطی ب لر ها پیدا نمیکنه


 • اسماعیل

  درود خدا برقاسم سلیمانی و تمام لورستانات ایرانآخرین مقالات